Літературна подорож «Байка розважає й розуму навчає»

2018-03-15

У невмирущий скарбниці поетичної творчості українського народу важливе місце посідають твори повчального спрямування. Окреме місце посідають байки. 15 березня в дитячій бібліотеці №13 відбулась літературна подорож присвячена відомим байкарям. Це Григорій Сковорода, Євген Гребінка, Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський, Віктор Забіла, Михайло Петренко, Степан Руданський і, найвідоміший, Леонід Глібов. Учні 4 – 6 класів школи №14 спробували здійснити подорож у часі й просторі, поринули в сюжети творів. Захід проходив у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. Бібліотекарі підготували огляд літератури «Калейдоскоп байок». Читачі із задоволенням ознайомились з невеличкими, але повчальними творами, мандруючи книгами від письменників-класиків до гумористів ХХ століття, на чиїх байках виховувалось багато поколінь. Присутні разом з бібліотекарем створювали «Дерево мудрості», а саме родовід жанру байки. Читачі легко назвали основоположника жанру байки у світовій літературі: Езопа, ім'я якого було й записано на коріннях дерева. А гілки дерев заповнювали іменами видатних байкарів, відгадуючи авторів за назвами творів. Було підготовлене виразне читання в ролях творів Глібова «Вовк і кіт», Олександра Олеся «Бджілка і зозуля», Івана Крилова «Ворона і Лисиця», Павла Глазового «Як лякати Вовка» Проводилось творче завдання: «Мораль байки». Присутні із задоволенням взяли участь у конкурсі «Слідство ведуть знатоки», де учасники отримали предмети, «речові докази», за якими вони мали впізнати байки та назвати їх авторів. Подорож пройшла в атмосфері гумору й гарного настрою.