Ігровий колаж: "Будеш ввічливим завжди – і ніякої біди"

2018-04-18

17 квітня в бібліотеці-філії №13 проводився ігровий колаж «Будеш ввічливим завжди – і ніякої біди». Метою заходу було поповнення знань учнів про ввічливість, культуру поведінки. Бібліотекарі разом з дітьми через ігри розширювали словниковий запас учнів словами ввічливості, вчилися культурно спілкуватись з однолітками та дорослими в найтиповіших життєвих ситуаціях, доречно вживати слова етикету. Цікавими були вправи «Чарівні слова», «Робота з прислів’ями», гра «Словник чемної дитини». Особливо дітям сподобалась гра «Хвилинка-цікавинка»: у кожного народу є своя форма вітання. Найпоширеніша – рукостискання. Але в глибоку давнину деякі народи віталися досить своєрідно: висовуючи язика, повертаючись спинами. Стародавні греки й римляни цілувалися. Жителі Гвінеї кажуть одне одному «Будь старим!», маючи на увазі розумним, мудрим. Евенки замість вітання запитують «Що їв», «Що добув». На Таїті й досі вітаються словами «Приходь попоїсти». Діти разом з бібліотекарями пригадували «чарівні слова ввічливості й складали їх в чарівну скриньку»: доброго ранку, на добраніч, добрий вечір, будьте ласкаві й інші. Присутні інсценували життєві ситуації: як привітатися вранці, ввечері; що можна побажати одне одному; як запросити когось у гості; як звернутись до продавця та інші. Всі разом читали казку про «Гречного кролика». Далі були ігри: словник чемної дитини; будь ласка; правила ввічливості для хлопчиків і для дівчаток. Завершився ігровий колаж читанням вірша Анатолія Костецького: «Як зробити день веселим».