Кароль Шимановський і наш край

2018-05-22

/Files/images/IMG_3710.jpg

17 травня бібліотека-філія №13 зустрічала гостей: наукового співробітника музею Кароля Шимановського Задираку Н. П. та учнів 6-б класу школи №14 з викладачем музики Крикун О. М. Музична година знайомила юних користувачів з життям та творчістю великого композитора, нашого земляка Кароля Шимановського. Справжнє ім’я Кароль-Мацей Корвін-Шимановський. Він народився на Україні, в Тимошівці (Херсонська губернія, нині Кам’янського району Черкаської області) 24 вересня 1882 року, а помер 20 березня 1937 року в Лозанні, Швейцарія. Між цими датами - життя митця, відданого улюбленій справі. Він і викладач, і композитор, його концерти в Варшаві, в Берліні робили справжній фурор. Про це й інші цікаві сторінки біографії повідала читачам працівниця музею, а ще вона познайомила з фотографіями сім’ї Шимановських, їх друзів композиторів М. Лисенка, А.Рубінштейна, Ф. Ліста. Дитячі роки Шимановського тісно пов’язані з Єлисаветградом, тут батько Кароля придбав будинок по вулиці Гоголя, працював викладачем в Реальному училищі(тепер Машинобудівний технікум). Діти Шимановських дуже любили родинний маєток, річку Інгул. Бібліотекарі ознайомили присутніх з книгами про Кароля Шимановського, які є в фонді бібліотеки.